Fundacja Centaurus, międzynarodowa organizacja o charakterze non profit, działa w imieniu zwierząt i przyrody od 2006 roku. Tysiące zwierząt, w tym ponad 1000 koni, które otrzymały wsparcie od Centaurusa, zostały uratowane dzięki wsparciu 400 tysięcy Darczyńców z całego globu. W Szczedrzykowicach pod Legnicą Centaurus prowadzi największy w Europie azyl dla koni, otacza również opieką setki psów, kotów, osiołki, krowy, lamy, kozy, barany i wiele innych zwierząt. Wiecej o samej fundacji na www.centaurus.org.pl

Platforma charytatywna Dobroczynny.pl powstała z inicjatywy Fundacji Centaurus w celu gromadzenia funduszy na rzecz realizacji rozmaitych projektów związanych z ekologią i zwierzętami, ale potężny wkład w jej powstanie mieli również Darczyńcy stanowiący inspirację do rozpoczęcia takiej formy działalności. To od Darczyńców z całego świata napływały bowiem podarunki z prośbą o przekazanie zysku z nich na zwierzęta, ekologię, terapię kontaktową ze zwierzętami oraz hipoterapię. Przez dłuższy okres gromadziliśmy przeróżne dary obmyślając najlepszą drogę, aby rozwinąć się w tym kierunku - w końcu powstał pomysł zbudowania największego sklepu charytatywnego, który pomieści wszystkie możliwe kategorie zależne od tego, co otrzymujemy. I tak zaczęły na naszą prośbę ponownie napływać wspaniałe książki, biżuteria, obrazy, garderoba, pamiątki rodzinne i historyczne, akcesoria fotograficzne oraz RTV i AGD, niesamowite rękodzieła, wyposażenie domu i kuchni, kosmetyki, perfumy, ozdoby, gadżety reklamowe, podarunki od celebrytów z autografami, muzyka, rozmaite kolekcje, zabawki, wyposażenie biura i ogrodu - dosłownie wszystko, co zostało uznane za przedmiot który jest w jakimkolwiek względzie wartościowy i może kogoś ucieszyć, komuś się przydać - a całkowity dochód ze sprzedaży trafi na cele pro zwierzęce i ekologię oraz terapie kontaktowe z udziałem zwierząt.

Z czasem planujemy, aby sklep zasilał rozmaite projekty i organizacje, dlatego chcemy wprowadzić dla kupujących możliwość dokonywania wyboru na co przeznaczone będą dochody z ich zakupów w sklepie charytatywnym. Będzie więc możliwość wybrania preferowanego beneficjenta spośród zwierząt, projektów związanych z ekologią oraz dziećmi (terapie ze zwierzętami).

Dołącz do nas - zrób zakupy, przekaż to, czego nie potrzebujesz, razem zmieniajmy świat!